Jak na oddlužení?

zpět

Petr (29), svobodný

Petr (29), svobodný

Petr je svobodný, bezdětný, pracuje v počítačové firmě na velmi slušné pozici. Miluje dobrodružství a adrenalin a od chlapeckých let sní o krásné motorce. Nakonec se rozhodne splnit si svůj sen se vším všudy. Na koupi úplně nové, silné motorky využije nabídku bankovního úvěru, který naprosto bez problémů získá a v garáži se rázem skví vysněný stroj.

Měsíční splátky nejsou sice nízké, ale Petr je při svém dobrém příjmu skoro nepocítí. Záhy tak získá dojem, že šetřit na vysněné věci je příliš zdlouhavé, a tak dalšími půjčkami vyřeší i nákup kompletní potápěčské výbavy a financování několika cest po světě. Stále bez problémů zvládá splácet všechny závazky, i když měsíční výše úhrad povážlivě narostla. Všechno změní jeden malinký parazit. Petr se od klíštěte nakazí boreliózou, která ho vyřazuje na dlouhé měsíce z pracovního provozu a ani po uzdravení není vzhledem k zdravotním následkům schopen pracovat na stejné pozici a s takovým nasazením, jak byl zvyklý. Vše se samozřejmě markantně projevuje na příjmech a jazýček vah se najednou povážlivě naklání na stranu výdajů. Vzhledem k Petrově lehkovážnému přístupu a špatné komunikaci s věřiteli jsou navíc už některé dluhy v exekučním řízení a ostatní to s jistotou čeká.

Petr vyhodnocuje svoji situaci jako neúnosnou a nezvratnou a začíná se zajímat o oddlužení. Po zjištění všech náležitostí se rozhodne zvolit tento způsob jako jediné možné východisko. Po dobu pěti let bude sice žít s minimálními finačními zdroji, protože převážná část všech jeho příjmů půjde na hrazení dluhů, ale pokud se mu po pěti letech podaří splatit 30 % celkové dlužné částky, bude mu zbytek odpuštěn a on může začít nový život bez dluhů a exekutorů za patami.

Potřebujete radu nebo další informace?

Obraťte se s důvěrou na naši kancelář! Máme bohaté zkušenosti s problematikou insolvencí, pomůžeme vyhodnotit vaši situaci, navrhneme správné řešení, připravíme potřebné podklady.

Copyright ©2010 - 2024: Advokátní kancelář JUDr. Josef Cupka, www.ak-cupka.cz

ÚVOD