Jak na oddlužení?

zpět

Reklamní agentura

Reklamní agentura

Menší reklamní agentura se specializuje na tisk reklamních tiskovin a přípravu propagačních předmětů. Majitelé mají na leasing několik aut a bankovní úvěry na strojní vybavení. Agentuře se daří dobře, zaměstnanci jsou spokojení, splátky všech závazků běží naprosto bez problémů.

S příchodcem ekonomické krize se ale rapidně snížil objem peněz, které firmy investovaly do reklamy a propagace. Už tento samotný fakt se začal projevovat na příjmech agentury. Skutečný problém však nastal ve chvíli, kdy si jeden ze zákazníků objednal zakázku ve výši zhruba 1,5 miliónu korun. Agentura nakoupila všechen potřebný materiál, i když si musela opět vypomoci dalším úvěrem. Částka kolem 1,2 mil. Kč byla momentálně nad jejich vlastní finanční zdroje. Vše měli ale dobře spočítané a věděli, že až klient zakázku zaplatí, všechna čísla se srovnají. Ovšem zákazník po zhotovení odmítl zakázku přijmout, nebyla údajně dle jeho představ ani podle dohodnutých podmínek, navíc se mu nezdál termín dodání. Prostě a jednoduše zakázku nepřevzal a ani ji neuhradil.

Pokud by měla agentura lepší finanční zázemí, tak se mohla soudit, ale vzhledem k stávající situaci bylo jasné, že jí někdo dluží peníze, ke kterým se hned tak nedostane. Přitom samozřejmě bylo nutné nadále platit předchozí i nové závazky, platy zaměstnacům a další provozní náklady. Situace byla neúnosná, a tak majitelé agentury přišli za odborníky s žádostí o pomoc. Výsledkem přezkoumání situace je podání návrhu na konkurs.

Potřebujete radu nebo další informace?

Obraťte se s důvěrou na naši kancelář! Máme bohaté zkušenosti s problematikou insolvencí, pomůžeme vyhodnotit vaši situaci, navrhneme správné řešení, připravíme potřebné podklady.

Copyright ©2010 - 2023: Advokátní kancelář JUDr. Josef Cupka, www.ak-cupka.cz

ÚVOD